Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Człowiekowi udało się wywoływać kataklizmy?

Człowiekowi udało się wywoływać kataklizmy?

Wydawać by się mogło, że broń atomowa jest najgroźniejszą, jaką udało się stworzyć ludziom. Ale czy nie groźniejszy jest dziś system HAARP?

Oręż globalny, którego siła zdolna jest modyfikować pogodę - wywołać w wybranych regionach planety trzęsienia ziemi, huragany i wysokie na kilka pięter fale morskie, spowodować na przemian powodzie i długotrwałe susze. A nawet - gdy zajdzie potrzeba - zniszczyć wszelkie życie?

Czy istnieje uzbrojenie, za pomocą którego unicestwić można każdy system łączności, przesyłania energii, unieszkodliwić lecące samoloty, rakiety lub pojazdy kosmiczne, zaglądać bez pośrednictwa satelity za horyzont lub pod powierzchnię ziemi, powodować samo-detonację amunicji lub gazociągu i - co najbardziej niewiarygodne - manipulować na ogromną skalę ludzkimi umysłami?

Ogromne rzesze ludzi w przeciągu ostatnich lat zafascynował temat tajemniczej broni geofizycznej elektromagnetycznej o niszczycielskiej sile, która nosi  nazwę HAARP, czyli High Frequency Active Auroral Research. Oficjalnie jest programem  cywilnych badań naukowych  finansowanym przez wojsko wspólnie z  US Air Force, US Navy i DARPA, oraz budowany przez BAE Systems. 

Stacja badawcza HAARP mieści się w samym  sercu Alaski,  na opuszczonym poligonie wojskowym w Gekona.

Według oficjalnych źródeł, celem programu jest badanie jonosfery przy użyciu fal o wysokiej częstotliwości. Instalacja składa się głównie z wielkich anten, które podczas działania, wysyłają małą wiązkę do jonosfery, po czym ta odbija je.

Nagrzany obszar jonosfery działa podobnie jak zwierciadło. Ponadto baza funkcjonuje jako stacja badawcza zajmująca się wpływem pól elektromagnetycznych na pogodę. Naukowcy z nią związani mogą poszczycić się bowiem  ogromną ilością publikacji naukowych poświęconych temu zjawisku, a nawet wywołaniem sztucznej zorzy polarnej.

Dlaczego Projekt  HAARP jest tak kontrowersyjny?

Największy problem z HAARP wiąże się z możliwościami, jakie niesie projekt.  Otóż wokół stacji narosła ogromna ilość teorii i spekulacji.

Dla przykładu, z bronią wiąże się między innymi wywołanie trzęsienia ziemi na Pacyfiku 11 marca 2011 roku, które doprowadziło do powstania ogromnej fali tsunami. A w efekcie do zniszczenia północno-wschodniego wybrzeża Japonii. Nie zapominajmy też o innym skutku fali, jakim jest katastrofa w elektrowni atomowej w Fukushimie i napromieniowanie ogromnych połaci ziemi.

Tworzone przez nią pole elektromagnetyczne może być nakierowane zarówno w ziemię, wywołując drgania płyt  tektonicznych, czego skutkiem  jest wspomniane wcześniej trzęsienie ziemi. Jak i w niebo, powodując nagłe tworzenie się chmur, zmiany pogody, które mogą prowadzić nawet do wywołania tornada. To nie koniec podejrzeń z nią związanych.

Zdaniem badaczy śledzących masowe wymieranie ptaków na początku stycznia 2011 roku w wielu miejscach na świecie, za to niecodzienne zjawisko również odpowiada HAARP, zaburzając zmysł orientacji ptaków, które następnie rzucają się na ziemię lub uderzają w ściany. Ponadto  na początku 2012 roku zaobserwowano między innymi ogromną ilość zdezorientowanych lub już martwych delfinów, które morze wyrzucało na brzeg u wybrzeży Chile i Peru.

Wpływ  na zjawiska atmosferyczne lub sejsmiczne może nie być wszystkim, do czego zdolna jest HAARP. Okazuje się bowiem, że fale elektromagnetyczne mogą wpływać  także na pracę ludzkiego mózgu, na emocje i nastroje.

Według niektórych naukowców, fale mają na tyle niską częstotliwość, że są zdolne do rezonansu z Ziemią. Częstotliwość rezonansu ziemskiego jest taka sama jak ludzkiego mózgu. Powstała więc teoria mówiąca, iż wysyłając małą wiązkę fal można także kontrolować mnóstwo osób na całym świecie. Działanie na człowieka odbywałoby się bez jego wiedzy i świadomości ponieważ informacje docierałyby wprost do mózgu.

Kiedy fale zostaną pochłonięte przez Ziemię, zamieniają się w tzw. fale stojące, które według niektórych są w stanie zatrzymywać na dłuższy czas obszary wysokiego lub niskiego ciśnienia, powodując tym  samym  susze, powodzie i inne kataklizmy. W ostatnich kilkunastu latach można zaobserwować ogromne anomalia pogodowe. Występują one falami.

W roku 2005 na oficjalnej stronie projektu pojawił się komunikat o wytworzeniu sztucznej zorzy polarnej, dzięki falom o wysokiej częstotliwości.

 

Rosjanie są przeciwni

Radzieckie pismo "Międzynarodowe Życie" z roku 1975, omawiając osiągnięcia w dziedzinie kontroli umysłu, podaje, że elektryczność atmosferyczną można stosować do "tłumienia aktywności umysłowej" dużych grup ludzkich. Pismo to głosi, że nastrojony na częstotliwości infradźwiekowej (poniżej granicy słyszalności) generator dźwięków może wytworzyć "uczucie depresji, strachu, paniki, grozy i rozpaczy".

W sierpniu 2000 roku Rosyjska Duma zwróciła się z dramatycznym apelem do ONZ i społeczności międzynarodowej o ustanowienie międzynarodowej kontroli nad prowadzonymi przez Stany Zjednoczone doświadczeniami zmierzającymi do skonstruowania broni geofizycznej".

W apelu Dumy zawarta była informacja, że większość testów związanych z tym uzbrojeniem zaplanowana została na rok 2003. Rosyjscy parlamentarzyści ostrzegali, że niektóre z tych eksperymentów mogą mieć nieprzewidywalne konsekwencje dla środowiska naturalnego, gdyż ich przedmiotem są jonosfera i magnetosfera Ziemi.

Działanie "broni geofizycznej" opiera się na idei oddziaływania na te ośrodki za pomocą dostatecznie silnych i skumulowanych fal ultrakrótkich. Mogą one podgrzewać fragmenty jonosfery - podobnie jak kuchenka mikrofalowa podgrzewa mrożonki.

Powoduje to odkształcenie tej warstwy atmosfery. Można ją unosić, odginać, a nawet tworzyć z niej coś na kształt gigantycznych soczewek elektromagnetycznych skupiających promienie słoneczne w określonych punktach.  Użycie takiej elektromagnetycznej broni wywołać może różnego rodzaju katastrofy , trudne jest jednak do rozpoznania, bo impuls emisyjny trwa bardzo krótko i jest niewidoczny dla oka.

Atakowany obiekt nie zdaje sobie nawet sprawy z dokonywanej agresji. Kataklizmy będące skutkiem "magnetycznego strzału" wydają się  być efektem działania zwykłych sił natury.

Nie trzeba być zwolennikiem spiskowej teorii dziejów, by zwrócić uwagę na szereg dziwnych faktów, które miały miejsce w ostatnich latach.

Wielka ciemność

4 sierpnia  2004r. o godz. 4.14 po południu, w normalny słoneczny i pogodny dzień miała miejsce największa w historii awaria sieci energetycznych, która na kilkanaście godzin pogrążyła w ciemności 1/4 Stanów Zjednoczonych i część Kanady.

W chwili awarii nie było żadnego przeciążenia sieci. Pracowała ona na 75 procent swoich możliwości, kiedy nagle z niewiadomych powodów nastąpił monstrualny wzrost napięcia przeładowujący system.

Nie było w tym czasie żadnych klasycznych przyczyn takich zdarzeń jak wzmożona aktywność słoneczna czy magnetyczna Ziemi. Zjawisko powstało nagle w kilka minut po włączeniu na pełną moc nadajnika w Gakona. Poza pozbawieniem prądu blisko 50 min ludzi, zdarzenie to nie miało żadnego prawie wpływu na amerykańską gospodarkę czy obronność.

Nastąpiło w kilka chwil po zamknięciu nowojorskiej giełdy i objęło swym zasięgiem stany bez większego znaczenia ekonomicznego czy militarnego. Departament Obrony miał jednak okazję do dokładnego przeanalizowania skutków takiego blackoutu" dla systemu obrony kraju. W ciągu następnych 2 miesięcy na całej półkuli północnej miała miejsce cała seria podobnych zdarzeń. Oto ich zestawienie:

18.08 Gruzja
23.08 Helsinki
28.8 Londyn
18.8 Honduras
23.09 Szwecja/Dania
28.09 Włochy
7.10 Wiedeń

Nietrudno zauważyć zadziwiającą regularność tych "awarii". Prawdopodobieństwo, że jest to czysty zbieg okoliczności, jest równe temu, że ktoś dwa razy z rzędu trafia szóstkę w Toto Lotka. Kto więc i dlaczego je spowodował?

Jako cywilny projekt naukowy HAARP omija wszelkie procedury kontroli zbrojeń, jakim podlegają wszystkie systemy broni. A jego potencjalna moc jest wprost niewyobrażalna. Wystarczy powiedzieć, że tropikalny sztorm może mieć siłę około 10000 jednomegatonowych bomb wodorowych, a kontrolowane trzęsienia ziemi mogą w ciągu kilku sekund zniszczyć wielomilionowe miasta i unicestwić każdą infrastrukturę.

Bez prądu, energii i komunikacji nie jest dziś w stanie funkcjonować żadne państwo. Z drugiej strony światowe katastrofy ekologiczne (być może także  indukowane?) są argumentem za poddaniem państw kontroli międzynarodowej i stworzeniem jednego światowego rządu czyli tzw. nowego światowego ładu(New World Order) zapowiadanego na rewersie jednodolarówki.

Czy topniejące alpejskie lodowce i zaciemniony Nowy Jork są tylko wybrykami kapryśnej natury. Czy  być może już zwiastunami nadchodzącej katastrofy, a może to kolejny etap  globalizacji? Czy może jest to ,,tylko '' efekt   ingerencji człowieka w siły natury?


Komentarze

Podobne informacje

Turecki minister ds. europejskich Ömer Çelik z wizytą w Polsce

Turecki minister ds. europejskich Ömer Çelik z wizytą w Polsce

2017-02-23 13:32:14

– Unia Europejska i Turcja to kluczowi partnerzy. Polska popiera kontynuację procesu akcesyjnego Turcji. Wiemy z własnego doświadczenia, że negocjacje akcesyjne są skutecznym narzędziem przyspieszającym konieczne reformy wewnętrzne – powiedział podczas spotkania z tureckim ministrem ds. europejskich szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski.


Premier Beata Szydło: Rząd przyjął ustawę o sieci szpitali

Premier Beata Szydło: Rząd przyjął ustawę o sieci szpitali

2017-02-21 20:46:50

Wprowadzamy zmiany myśląc przede wszystkim o pacjencie – podkreślała premier Beata Szydło po wtorkowym posiedzeniu rządu. Zaproponowane rozwiązania mają zapewnić lepszą organizację udzielania świadczeń przez szpitale oraz przychodnie przyszpitalne, a także ułatwić dostęp do leczenia specjalistycznego.  


Nowa koncepcja wdrożenia polskiego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną

Nowa koncepcja wdrożenia polskiego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną

2017-02-16 17:45:16

W 26 europejskich krajach funkcjonują już rozwiązania cyfrowej identyfikacji obywateli. W Polsce implementacja dowodu z warstwą elektroniczną (e-Dowodu) była częścią projektu pl.ID, ale nie została ona zrealizowana w uzgodnionym z Komisją Europejską (KE) terminie. Dlatego projekt pl.ID otrzymał status projektu niefunkcjonującego i aby uniknąć konieczności oddania 85% już poniesionych kosztów kwalifikowanych (czyli 148 mln złotych), musi dostarczyć rezultaty – czyli umożliwić rozpoczęcie wydawania e-Dowodów - do końca marca 2019.


W kwietniu spotkanie polsko-ukraińskiego komitetu konsultacyjnego w Kijowie

W kwietniu spotkanie polsko-ukraińskiego komitetu konsultacyjnego w Kijowie

2017-02-16 17:34:57

Na początku kwietnia w Kijowie spotka się prezydencki polsko-ukraiński komitet konsultacyjny. Ostatnie spotkanie komitetu odbyło się w ubiegłym roku, w marcu w Warszawie.


Mniej znany kuzyn kruka

Mniej znany kuzyn kruka

2017-02-16 15:54:26

Gawron nie ma łatwego życia, cały czas pozostaje w cieniu swojego kuzyna – kruka. Szkoda, ponieważ jest to ptak równie ciekawy i sprytny, jak kruk.


Rząd przyjął Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Rząd przyjął Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

2017-02-14 19:22:09

Rada Ministrów przyjęła uchwałę dotyczącą Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Dokument przedstawia cele do realizacji w perspektywie do roku 2020 i 2030. Wskazuje sposób ich osiągania oraz określa najważniejsze projekty.


Po wypadku z udziałem Premier Beaty Szydło: Kierowca BOR posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w prowadzeniu opancerzonych pojazdów głównych

Po wypadku z udziałem Premier Beaty Szydło: Kierowca BOR posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w prowadzeniu opancerzonych pojazdów głównych

2017-02-13 17:30:58

W związku z dzisiejszymi doniesieniami prasowymi, informujemy, że kierowca, który w piątek jechał z Panią Premier, ma wszelkie uprawnienia i szkolenia oraz niezbędne doświadczenia, aby prowadzić samochód opancerzony. Był m.in. kierowcą limuzyny opancerzonej Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.


Rzecznik rządu o wypadku z udziałem premier Beaty Szydło

Rzecznik rządu o wypadku z udziałem premier Beaty Szydło

2017-02-13 07:46:30

Nic poważnego premier Beacie Szydło się nie stało. Wszystko jest pod całkowitą kontrolą – poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek. W piątek doszło do wypadku z udziałem rządowej kolumny w Oświęcimiu.


Beata Szydło: Unia Europejska musi skuteczniej reagować na stojące przed nią wyzwania

Beata Szydło: Unia Europejska musi skuteczniej reagować na stojące przed nią wyzwania

2017-02-10 17:14:20

Premier Beata Szydło rozmawiała w czwartek z premierem Irlandii Endą Kennym. Polska i Irlandia uznają, że głosy państw narodowych i ich parlamentów powinny być w większym stopniu odzwierciedlone w procesie decyzyjnym UE.


[VIDEO]: Ekologiczne ciepło dla Poznania

[VIDEO]: Ekologiczne ciepło dla Poznania

2017-02-09 12:43:02

Pierwszy w Europie odzysk ciepła z procesów przemysłowych na potrzeby ogrzewania miejskiego Ekologiczne ciepło dla ponad 30 budynków na Wildzie i Dębcu, w tym dla szpitala HCP Zmniejszenie lokalnej emisji dwutlenku węgla o ponad 1000 ton rocznie