Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Człowiekowi udało się wywoływać kataklizmy?

Człowiekowi udało się wywoływać kataklizmy?

Wydawać by się mogło, że broń atomowa jest najgroźniejszą, jaką udało się stworzyć ludziom. Ale czy nie groźniejszy jest dziś system HAARP?

Oręż globalny, którego siła zdolna jest modyfikować pogodę - wywołać w wybranych regionach planety trzęsienia ziemi, huragany i wysokie na kilka pięter fale morskie, spowodować na przemian powodzie i długotrwałe susze. A nawet - gdy zajdzie potrzeba - zniszczyć wszelkie życie?

Czy istnieje uzbrojenie, za pomocą którego unicestwić można każdy system łączności, przesyłania energii, unieszkodliwić lecące samoloty, rakiety lub pojazdy kosmiczne, zaglądać bez pośrednictwa satelity za horyzont lub pod powierzchnię ziemi, powodować samo-detonację amunicji lub gazociągu i - co najbardziej niewiarygodne - manipulować na ogromną skalę ludzkimi umysłami?

Ogromne rzesze ludzi w przeciągu ostatnich lat zafascynował temat tajemniczej broni geofizycznej elektromagnetycznej o niszczycielskiej sile, która nosi  nazwę HAARP, czyli High Frequency Active Auroral Research. Oficjalnie jest programem  cywilnych badań naukowych  finansowanym przez wojsko wspólnie z  US Air Force, US Navy i DARPA, oraz budowany przez BAE Systems. 

Stacja badawcza HAARP mieści się w samym  sercu Alaski,  na opuszczonym poligonie wojskowym w Gekona.

Według oficjalnych źródeł, celem programu jest badanie jonosfery przy użyciu fal o wysokiej częstotliwości. Instalacja składa się głównie z wielkich anten, które podczas działania, wysyłają małą wiązkę do jonosfery, po czym ta odbija je.

Nagrzany obszar jonosfery działa podobnie jak zwierciadło. Ponadto baza funkcjonuje jako stacja badawcza zajmująca się wpływem pól elektromagnetycznych na pogodę. Naukowcy z nią związani mogą poszczycić się bowiem  ogromną ilością publikacji naukowych poświęconych temu zjawisku, a nawet wywołaniem sztucznej zorzy polarnej.

Dlaczego Projekt  HAARP jest tak kontrowersyjny?

Największy problem z HAARP wiąże się z możliwościami, jakie niesie projekt.  Otóż wokół stacji narosła ogromna ilość teorii i spekulacji.

Dla przykładu, z bronią wiąże się między innymi wywołanie trzęsienia ziemi na Pacyfiku 11 marca 2011 roku, które doprowadziło do powstania ogromnej fali tsunami. A w efekcie do zniszczenia północno-wschodniego wybrzeża Japonii. Nie zapominajmy też o innym skutku fali, jakim jest katastrofa w elektrowni atomowej w Fukushimie i napromieniowanie ogromnych połaci ziemi.

Tworzone przez nią pole elektromagnetyczne może być nakierowane zarówno w ziemię, wywołując drgania płyt  tektonicznych, czego skutkiem  jest wspomniane wcześniej trzęsienie ziemi. Jak i w niebo, powodując nagłe tworzenie się chmur, zmiany pogody, które mogą prowadzić nawet do wywołania tornada. To nie koniec podejrzeń z nią związanych.

Zdaniem badaczy śledzących masowe wymieranie ptaków na początku stycznia 2011 roku w wielu miejscach na świecie, za to niecodzienne zjawisko również odpowiada HAARP, zaburzając zmysł orientacji ptaków, które następnie rzucają się na ziemię lub uderzają w ściany. Ponadto  na początku 2012 roku zaobserwowano między innymi ogromną ilość zdezorientowanych lub już martwych delfinów, które morze wyrzucało na brzeg u wybrzeży Chile i Peru.

Wpływ  na zjawiska atmosferyczne lub sejsmiczne może nie być wszystkim, do czego zdolna jest HAARP. Okazuje się bowiem, że fale elektromagnetyczne mogą wpływać  także na pracę ludzkiego mózgu, na emocje i nastroje.

Według niektórych naukowców, fale mają na tyle niską częstotliwość, że są zdolne do rezonansu z Ziemią. Częstotliwość rezonansu ziemskiego jest taka sama jak ludzkiego mózgu. Powstała więc teoria mówiąca, iż wysyłając małą wiązkę fal można także kontrolować mnóstwo osób na całym świecie. Działanie na człowieka odbywałoby się bez jego wiedzy i świadomości ponieważ informacje docierałyby wprost do mózgu.

Kiedy fale zostaną pochłonięte przez Ziemię, zamieniają się w tzw. fale stojące, które według niektórych są w stanie zatrzymywać na dłuższy czas obszary wysokiego lub niskiego ciśnienia, powodując tym  samym  susze, powodzie i inne kataklizmy. W ostatnich kilkunastu latach można zaobserwować ogromne anomalia pogodowe. Występują one falami.

W roku 2005 na oficjalnej stronie projektu pojawił się komunikat o wytworzeniu sztucznej zorzy polarnej, dzięki falom o wysokiej częstotliwości.

 

Rosjanie są przeciwni

Radzieckie pismo "Międzynarodowe Życie" z roku 1975, omawiając osiągnięcia w dziedzinie kontroli umysłu, podaje, że elektryczność atmosferyczną można stosować do "tłumienia aktywności umysłowej" dużych grup ludzkich. Pismo to głosi, że nastrojony na częstotliwości infradźwiekowej (poniżej granicy słyszalności) generator dźwięków może wytworzyć "uczucie depresji, strachu, paniki, grozy i rozpaczy".

W sierpniu 2000 roku Rosyjska Duma zwróciła się z dramatycznym apelem do ONZ i społeczności międzynarodowej o ustanowienie międzynarodowej kontroli nad prowadzonymi przez Stany Zjednoczone doświadczeniami zmierzającymi do skonstruowania broni geofizycznej".

W apelu Dumy zawarta była informacja, że większość testów związanych z tym uzbrojeniem zaplanowana została na rok 2003. Rosyjscy parlamentarzyści ostrzegali, że niektóre z tych eksperymentów mogą mieć nieprzewidywalne konsekwencje dla środowiska naturalnego, gdyż ich przedmiotem są jonosfera i magnetosfera Ziemi.

Działanie "broni geofizycznej" opiera się na idei oddziaływania na te ośrodki za pomocą dostatecznie silnych i skumulowanych fal ultrakrótkich. Mogą one podgrzewać fragmenty jonosfery - podobnie jak kuchenka mikrofalowa podgrzewa mrożonki.

Powoduje to odkształcenie tej warstwy atmosfery. Można ją unosić, odginać, a nawet tworzyć z niej coś na kształt gigantycznych soczewek elektromagnetycznych skupiających promienie słoneczne w określonych punktach.  Użycie takiej elektromagnetycznej broni wywołać może różnego rodzaju katastrofy , trudne jest jednak do rozpoznania, bo impuls emisyjny trwa bardzo krótko i jest niewidoczny dla oka.

Atakowany obiekt nie zdaje sobie nawet sprawy z dokonywanej agresji. Kataklizmy będące skutkiem "magnetycznego strzału" wydają się  być efektem działania zwykłych sił natury.

Nie trzeba być zwolennikiem spiskowej teorii dziejów, by zwrócić uwagę na szereg dziwnych faktów, które miały miejsce w ostatnich latach.

Wielka ciemność

4 sierpnia  2004r. o godz. 4.14 po południu, w normalny słoneczny i pogodny dzień miała miejsce największa w historii awaria sieci energetycznych, która na kilkanaście godzin pogrążyła w ciemności 1/4 Stanów Zjednoczonych i część Kanady.

W chwili awarii nie było żadnego przeciążenia sieci. Pracowała ona na 75 procent swoich możliwości, kiedy nagle z niewiadomych powodów nastąpił monstrualny wzrost napięcia przeładowujący system.

Nie było w tym czasie żadnych klasycznych przyczyn takich zdarzeń jak wzmożona aktywność słoneczna czy magnetyczna Ziemi. Zjawisko powstało nagle w kilka minut po włączeniu na pełną moc nadajnika w Gakona. Poza pozbawieniem prądu blisko 50 min ludzi, zdarzenie to nie miało żadnego prawie wpływu na amerykańską gospodarkę czy obronność.

Nastąpiło w kilka chwil po zamknięciu nowojorskiej giełdy i objęło swym zasięgiem stany bez większego znaczenia ekonomicznego czy militarnego. Departament Obrony miał jednak okazję do dokładnego przeanalizowania skutków takiego blackoutu" dla systemu obrony kraju. W ciągu następnych 2 miesięcy na całej półkuli północnej miała miejsce cała seria podobnych zdarzeń. Oto ich zestawienie:

18.08 Gruzja
23.08 Helsinki
28.8 Londyn
18.8 Honduras
23.09 Szwecja/Dania
28.09 Włochy
7.10 Wiedeń

Nietrudno zauważyć zadziwiającą regularność tych "awarii". Prawdopodobieństwo, że jest to czysty zbieg okoliczności, jest równe temu, że ktoś dwa razy z rzędu trafia szóstkę w Toto Lotka. Kto więc i dlaczego je spowodował?

Jako cywilny projekt naukowy HAARP omija wszelkie procedury kontroli zbrojeń, jakim podlegają wszystkie systemy broni. A jego potencjalna moc jest wprost niewyobrażalna. Wystarczy powiedzieć, że tropikalny sztorm może mieć siłę około 10000 jednomegatonowych bomb wodorowych, a kontrolowane trzęsienia ziemi mogą w ciągu kilku sekund zniszczyć wielomilionowe miasta i unicestwić każdą infrastrukturę.

Bez prądu, energii i komunikacji nie jest dziś w stanie funkcjonować żadne państwo. Z drugiej strony światowe katastrofy ekologiczne (być może także  indukowane?) są argumentem za poddaniem państw kontroli międzynarodowej i stworzeniem jednego światowego rządu czyli tzw. nowego światowego ładu(New World Order) zapowiadanego na rewersie jednodolarówki.

Czy topniejące alpejskie lodowce i zaciemniony Nowy Jork są tylko wybrykami kapryśnej natury. Czy  być może już zwiastunami nadchodzącej katastrofy, a może to kolejny etap  globalizacji? Czy może jest to ,,tylko '' efekt   ingerencji człowieka w siły natury?


Komentarze

Podobne informacje

[VIDEO] Minister Mariusz Błaszczak w Sejmie: w Policji nie ma miejsca dla osób łamiących prawo

[VIDEO] Minister Mariusz Błaszczak w Sejmie: w Policji nie ma miejsca dla osób łamiących prawo

2017-05-29 07:10:47

Na środowym posiedzeniu Sejmu Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji przedstawił informację na temat śmierci Igora Stachowiaka. Szef MSWiA poinformował, że już rok temu nakazał rozpoczęcie postępowania wyjaśniającego i dyscyplinarnego w tej sprawie.


Ukraińcy przyjadą bez wiz do krajów Unii, za wyjątkiem Wielkiej Brytanii i Irlandii

Ukraińcy przyjadą bez wiz do krajów Unii, za wyjątkiem Wielkiej Brytanii i Irlandii

2017-05-25 13:01:52

W czerwcu niemal cała Unia Europejska otworzy się na obywateli Ukrainy. 17 maja br. Antonio Tajani, przewodniczący Parlamentu Europejskiego i przedstawiciel Malty, która przewodniczy w tym półroczu Unii Europejskiej, podpisali w Strasburgu w obecności prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, porozumienie o zniesieniu wiz dla obywateli tego kraju. Kończąc tym samym etap znoszenia ograniczeń w ruchu bezwizowym.


Rada UE ds. edukacji, młodzieży, kultury i sportu w Brukseli – posiedzenie z udziałem wiceminister edukacji

Rada UE ds. edukacji, młodzieży, kultury i sportu w Brukseli – posiedzenie z udziałem wiceminister edukacji

2017-05-24 12:05:01

Marzenna Drab Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej reprezentowała Polskę podczas posiedzenia Rady UE ds. edukacji, młodzieży, kultury i sportu, które odbyło się w poniedziałek, 22 maja br., w Brukseli.


[VIDEO] Robisz przelew? Uważaj cyberprzestępcy podmieniają numery rachunków

[VIDEO] Robisz przelew? Uważaj cyberprzestępcy podmieniają numery rachunków

2017-05-24 11:38:27

Cyberprzestępcy udoskonalają metody wyłudzania pieniędzy. Już nie udają banku i proszą nas o hasła i loginy. Teraz podmieniają numery rachunków, a nam pokazują na ekranie dane z przelewu, które zleciliśmy. Efekt? Nieświadomie możemy przelać oszustom własne pieniądze myśląc, że opłacamy np. rachunek.


[VIDEO] Premier Beata Szydło: Rząd realizuje inwestycje służące lokalnym społecznościom

[VIDEO] Premier Beata Szydło: Rząd realizuje inwestycje służące lokalnym społecznościom

2017-05-22 07:12:51

To jest przykład tego, że wspólnie można zrobić bardzo wiele, nawet w tak małych miejscowościach i społecznościach – powiedziała premier Beata Szydło podczas sobotniej uroczystości otwarcia wielofunkcyjnego boiska sportowego w jej rodzinnej miejscowości Przecieszyn.


Polacy wierzą w mity dotyczące pszczół i twierdzące, że masowo wymierają. Tymczasem od dwóch dekad tych owadów stale przybywa

Polacy wierzą w mity dotyczące pszczół i twierdzące, że masowo wymierają. Tymczasem od dwóch dekad tych owadów stale przybywa

2017-05-20 18:03:00

71 proc. Polaków jest przekonanych, że pszczoły masowo wymierają i jest ich zbyt mało. Tymczasem od lat 90. stale przybywa rodzin pszczelich. Obecnie w naszym kraju żyje ponad 60 miliardów pszczół, co daje 1,5 mln rodzin pszczelich, w których mieszka obecnie około 60 mld owadów.


Spotkanie premier Beaty Szydło z prezydentem Niemiec

Spotkanie premier Beaty Szydło z prezydentem Niemiec

2017-05-20 15:53:26

Premier Beata Szydło spotkała się 19 maja z Frankiem-Walterem Steinmeierem, prezydentem Republiki Federalnej Niemiec. Piątkowa wizyta niemieckiego polityka w Polsce była jego pierwszą od czasu zaprzysiężenia na prezydenta, co miało miejsce 22 marca.


[VIDEO] Wieczorny, niespokojny spacer pająka perlistego

[VIDEO] Wieczorny, niespokojny spacer pająka perlistego

2017-05-17 16:09:56

Pająki spotykamy kazdego dnia. Z reguły wiszą nieruchomo w róznych zakamarkach szczególnie domów, do których schodzą się kiedy jest zimno.  Trudno zobaczyć je w akcji. Nam sie udało!


WannaCry to początek. Czeka nas epidemia ransomware?

WannaCry to początek. Czeka nas epidemia ransomware?

2017-05-17 14:26:07

Z baz danych wyciekły ponad 4 miliardy rekordów, o 566 proc. więcej niż rok wcześniej – wynika z raportu IBM X-Force Threat Intelligence Index 2017. Z danych IBM Security wynika, że 70 proc. firm zaatakowanych przy użyciu ransomware zapłaciło przynajmniej 10 tys. dolarów, by odzyskać dostęp do swoich danych.


[VIDEO] Premier Beata Szydło: rząd przyjął projekty ustaw o komornikach. Mają zabezpieczyć dłużników przed nadużyciami

[VIDEO] Premier Beata Szydło: rząd przyjął projekty ustaw o komornikach. Mają zabezpieczyć dłużników przed nadużyciami

2017-05-17 13:14:32

- Rada Ministrów przyjęła dwa ważne projekty ustaw o komornikach, które są kolejnym wypełnieniem zobowiązań podjętych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości – powiedziała we wtorek premier Beata Szydło na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.